Radomszczańskie szkoły w gronie najaktywniejszych szkół w Polsce

II Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku znalazły się w gronie najaktywniejszych szkół w Polsce w projekcie “Dzień Przedsiębiorczości”.


12 czerwca  w Ministerstwie Rozwoju i Technologii w Warszawie odbyła się uroczysta Gala 20-lecia programu Dzień Przedsiębiorczości. W roku szkolnym 2022/23 w programie wzięło udział 18 943 uczniów z 270 szkół ponadpodstawowych oraz 9 200 firm i instytucji z całej Polski.

Radomszczańskie szkoły nagrodzone

Wśród 17 najaktywniejszych szkół znalazło się Liceum Baczyńskiego, które reprezentowały dyrektor Anna Krzyszkowska-Cudak i Renata Langier oraz Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku, w imieniu którego nagrody odbierały dyrektor Małgorzata Kołodziejska i Magdalena Geniusz-Starostka.

Sylwia Gnoińska– nauczyciel ZSE otrzymała tytuł najaktywniejszej Szkolnej Koordynatoki “Dnia Przedsiębiorczości”.

O programie

Program pozwala uczniom podczas jednodniowych praktyk w wybranych firmach i instytucjach poznać kulisy wymarzonej pracy. Uczniowie mają szansę na weryfikację swoich wyobrażeń na temat wybranego zawodu. Stanowi to ogromne wsparcie w wyborze dalszej drogi zawodowej.

Podczas Gali nagrody wręczałdyrektor generalny Ministerstwa Edukacji i Nauki Sławomir Adamiec oraz Andrzej Pierchała, koordynator programu.

Organizatorem projektu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent RP Andrzej Duda.


Czytaj też: Ekologiczne warsztaty w PSP 4

Exit mobile version