Remonty dróg. Jakie ulice są remontowane, a jakie będą?

W ostatnim czasie w Radomsku wiele się dzieje, szczególnie w zakresie remontów dróg. Niestety spowodowały one duże utrudnienia komunikacyjne. Podczas zwołanej w urzędzie miasta konferencji prasowej omówiono szczegóły realizowanych inwestycji oraz przedstawiono plany na kolejne.


Prezydent Jarosław Ferenc przeprosił mieszkańców miasta za utrudnienia komunikacyjne, które pojawiły się w związku z licznymi remontami. Jak tłumaczą urzędnicy niektórych z nich niestety nie udało się uniknąć, jak chociażby tego dotyczącego prac gwarancyjnych na ul. Reymonta, które miały się rozpocząć jeszcze w sierpniu. Wykonawca jednak musiał wstrzymać się z robotami do czasu otrzymania uzgodnień tymczasowej organizacji ruchu przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Liczne remonty w mieście

Obecnie w Radomsku trwają remonty oraz przebudowy dróg, które wykonuje miasto, a także Starostwo Powiatowe w Radomsku. Wkrótce też prace na ul. Narutowicza rozpocznie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w zakresie budowy chodników i ścieżek rowerowych, odwodnienia i oświetlenia. Prace rozpoczną się najprawdopodobniej w listopadzie. Miasto w ul. Narutowicza wybuduje kanalizację sanitarną.

Miejskie i powiatowe inwestycje dofinansowane są ze środków zewnętrznych.

Obecnie trwają:

– przebudowa dróg na osiedlu Adama Mickiewicza,

– przebudowa ul. Sienkiewicza,

– przebudowa fragmentu ul. Reymonta

– poprawki gwarancyjne na ul. Reymonta od ul. Narutowicza do Żeromskiego

– remont ul. Piłsudskiego – roboty potrwają do końca lipca 2024 r.

– remont ul. Pułaskiego

Najbliższe plany:

– remont ul. Zgody, ul. Korczaka i przebudowa ul. Narutowicza.

Dalsze to: rozbudowa ul. Łokietka, Armii Krajowej, budowa kanału deszczowego w ul. Dolnej oraz odwodnienia w ul. Bytnara.

Remont Piastowskiej

Jeszcze tej jesieni przeprowadzona zostanie modernizacja 530-metrowego odcinka ulicy Piastowskiej (od miejsca w połowie odcinka między ul. Fabianiego i Tysiąclecia do miejsca przed skrzyżowaniem z ul. Leszka Czarnego). Ulica zyska nową nawierzchnię. W ramach inwestycji zaplanowano roboty brukarskie na skrzyżowaniu z ul. Tysiąclecia (wymiana krawężników), wyremontowany zostanie także 60 – metrowy odcinek chodnika. Jezdnia – na odcinku od ul. Tysiąclecia do wjazdu w drogę osiedlową przy bloku nr 14 zostanie sfrezowana, a następnie położona zostanie na niej nowa warstwa bitumiczna. Wyremontowana zostanie także nawierzchnia zatoki postojowej przy blokach 9 – 15.

Ulica nie zostanie na dłuższy czas całkowicie zamknięta dla ruchu. O ile to będzie możliwe, prace przy nakładaniu nowej nawierzchni wykonywane mają być w nocy, aby zminimalizować utrudnienia dla ruchu. Należy się też liczyć, że ruch prowadzony będzie wahadłowo.

Zgodnie z umową prace mają zostać wykonane do końca listopada.


Czytaj też: Radomsko bez smogu. Na wymianę kopciucha można dostać dopłatę

Exit mobile version