Reprezentacja UKS Zapaśnik startowała w II Pucharze Polski w Raciborzu

Do Raciborza wybrała się pięcioosobowa reprezentacja UKS-u pod opieką trenera Konrada Terki. Kadeci UKS stoczyli na raciborskich matach wiele dobrych walk.


Efektem tego startu będą uzyskane trzy lub cztery kwalifikacje do najważniejszej imprezy w sezonie w grupie wiekowej kadetów, czyli Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się 19-21 kwietnia w Wałbrzychu.

Podczas II Pucharu Polski Kadetów w Raciborzu (22-24 marca) najlepiej z zawodników spisał się Filip Doroziński, który stoczył, aż 7 walk i ostatecznie zajął miejsce tuż za podium.

Postawa Filipa wygląda obiecująco i mamy nadzieję, że poprawi swój wynik na głównej imprezie w sezonie. Na pochwałę zasługuje również Szymon Wilk, który podczas sobotniej sesji walk stoczył sześć pełnych czasowo pojedynków. To pokazało ogromną determinację naszego kadeta – mówi wiceprezes UKS Mirosław Szyler.

Ostatecznie Szymon uplasował się na VIII miejscu w najsilniej obsadzonej kategorii wagowej i tym samym uzyskał kwalifikacje do OOM 2024.

Indywidualne wyniki zawodników UKS:

W klasyfikacji drużynowej klub zajął 22 miejsce na 44 startujące kluby z całej Polski.Czytaj też: 5. Mistrzostwa Polski Stolarzy – Bieg Stolarza na Wymysłówku [FOTO]

Exit mobile version