Prace związane z rewitalizacją ulicy Reymonta w Radomsku wkroczyły w kolejną fazę. Rozpoczęto wykonywanie nawierzchni asfaltowej w ciągu ulicy Żeromskiego. Układany jest również chodnik wzdłuż ulicy Reymonta. Wiadomo już, że inwestycji nie uda się zakończyć w tym roku. Miasto zgodziło się na wydłużenie terminu.
Na rewitalizowanym fragmencie ulicy cały czas trwa montaż kostki granitowej. – Na ulicy Żeromskiego do wykonania pozostał chodnik z kostki betonowej, a na ulicy Reymonta zamontowane zostaną elementy małej architektury oraz wykonane będą nasadzenia – wyjaśnia Janusz Taranek z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku.
Wiadomo już, że prac nie uda się zakończyć w tym roku, jak wcześniej planowano. – Wykonawca wystąpił o zmianę terminu zakończenia inwestycji. Miasto zgodziło się na przedłużenie terminu do dnia 20 stycznia 2020 roku. Zostanie sporządzony odpowiedni aneks do umowy – mówi Janusz Taranek.
Prace związane z rewitalizacją ulicy Reymonta przedłużyły się ze względu na badania archeologiczne, które prowadzone były w tej części miasta. Umowa na wykonanie badań, która została zawarta z Muzeum Regionalnym im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku opiewa na kwotę 120 tys. złotych brutto.
Przypomnijmy. Zgodnie z założeniami rewitalizacji ul. Reymonta, po zakończeniu prac w centrum miasta zostanie stworzona otwarta i nowoczesna przestrzeń. W zakres inwestycji wchodzi m.in. zwężenie jezdni do szerokości 4 m oraz budowa chodników z płyt granitowych. Powstanie nowy szeroki chodnik, który będzie dostosowywany do zmiennych potrzeb mieszkańców, np. jako miejsce pod sezonowe ogródki gastronomiczne, czy miejsce do organizacji happeningów. Po obydwu stronach drogi posadzony zostanie szpaler drzew, natomiast w okolicy Domu Rzemiosła powstanie zakątek rekreacyjny z Ławeczką Reymonta.
Koszt inwestycji to ponad 5 mln. złotych.