Roadpol Safety Days, czyli żyj i pozwól żyć innym

W dniach 16-22 września 2021 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzona jest akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).


Przedsięwzięcie ukierunkowane jest na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Akcja przewiduje działania i wydarzenia podnoszące świadomość zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg oraz promujące bezpieczne zachowania i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego organizowane pod hasłem:

Żyj i pozwól żyć innym

Organizatorzy akcji podkreślają, że kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym są przede wszystkim prawidłowe zachowania użytkowników dróg.

Każdy z nas może wziąć udział w działaniach Roadpol Safety Days składając deklarację w mediach społecznościowych. Można ją pobrać na stronie: https://www.roadpolsafetydays.eu/index.php/pledge

Radomszczańscy policjanci w ramach tych działań wraz z pracownikami Urzędu Miasta w Radomsku oraz z przedstawicielem szkoły jazdy przypominali dzieciom i młodzieży jak prawidłowo zadbać o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Dzisiejsza akcja prowadzona była przy ulicy Stanisława Staszica w Radomsku była skierowana była przede wszystkim do uczniów trzech znajdujących się w tym rejonie miasta placówek oświatowych.

Podstawowym celem podejmowanych działań było zwrócenie uwagi pieszym, szczególnie młodzieży na zagrożenia związane m.in. z  nieostrożnym wejściem na przejście dla pieszych, w tym bezpośrednio przed jadący pojazd, korzystaniem z telefonu podczas przechodzenia przez jezdnię czy przebieganiem przez jezdnię. Dodatkowo policjanci przypominali pieszym o konieczności zachowania szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejść dla pieszych oraz o obserwacji otoczenia i drogi, którą się poruszamy. Podczas tych działań młodzież otrzymała kamizelki odblaskowe oraz inne drobne upominki zakupione przez radomszczański magistrat oraz szkołę jazdy – wyjaśnia Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

 

fot. KPP Radomsko

Czytaj też: Kierujący 55-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie

Exit mobile version