Różewicz Open Festiwal. Otwarcie Ogólnopolskiego Pleneru Fotograficznego

W ramach Różewicz Open Festiwal w Muzeum Regionalnym otwarto wystawę Ogólnopolskiego Pleneru Fotograficznego im. Stanisława Różewicza. Choć plener rozpoczął się 19 sierpnia prace fotografików można podziwiać dopiero teraz. W wyjazdowym plenerze wzięło udział 30 fotografików z całego kraju. Zdjęcia robiono w Radomsku i Przedborzu. Fotograficy wzięli udział w spływie kajakowym Wartą, zwiedzili również Zagrodę Tatarską.

W tym roku Różewicz Open Festiwal potrwa od 8 do 10 października. 100-rocznicę urodzin znakomitego pisarza w Radomsku uświetnią wystawy, spektakle, dyskusje i warsztaty.

Podczas festiwalu obejrzeć można sceniczne interpretacje znanych i mniej znanych tekstów Tadeusza Różewicza.

Dzisiaj odbędzie się jeszcze panel dyskusyjny “3 x Różewicz” z udziałem Julii Różewicz, Barbary Osterloff i Jana Stolarczyka, a także widowisko słowno-muzyczne z udziałem Michała Urbaniaka.

W sobotę, 9 października w programie m.in. spotkanie z tłumaczem Bernhardem Hartmannem pt. “Nasz starszy brat”, spacer “Śladami braci Różewiczów”, spotkanie z ks. prof. Andrzejem Dragułą pt. “Tadeusz Różewicz – poeta religijny?” oraz spektakl “Kartoteka rozrzucona” Studia Teatrgalerii w Warszawie.

Na zakończenie 10 października w MDK będzie można zobaczyć spektakle “Klucze do nieba” Pracowni Teatralnej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku oraz “Przyszli, żeby zobaczyć poetę” Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.Exit mobile version