Ruszyła Akademia Młodego Przedsiębiorcy w Radomsku

28 śmiałków z radomszczańskich szkół średnich właśnie rozpoczęło swoją przygodę. W ciągu najbliższych kilku miesięcy, drużynowo i pod okiem trenera Jarka Brzozowskiego opracują pomysł na biznes i spróbują wcielić go w życie.


W poniedziałek, 28 listopada, odbyły się pierwsze zajęcia w ramach Akademii Młodego Przedsiębiorcy. Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania, a mianowicie od szeregu zapoznawczych gier i ćwiczeń.

Prowadzenie biznesu to w większości przypadków sport drużynowy – przyszłego biznesowego partnera dobrze jest znać od podszewki. Jednak, żeby dobrze kogoś poznać, najpierw należy zacząć od samego siebie, jak nasze przekonania mają się do rzeczywistości oraz czy jesteśmy… marchwią, jajkiem czy kawą.

Pierwsze zajęcia to również był dobry moment na omówienie celów i wszystkich obowiązujących w akademii zasad oraz wprowadzenie podstaw teoretycznych tego, jak najlepiej zarządzać własnym czasem. Rozmawialiśmy również o tym, jak powinna wyglądać idealna doba – mówił trener Jarek Brzozowski.

Młodzi adepci akademii w następnych miesiącach będą uczyć się, jak zarabiać pieniądze, jak prowadzić własny biznes oraz jak pieniądze na niego pozyskać. Ponadto dowiedzą się, jak zbudować odporność psychiczną, odkryć w sobie pokłady kreatywności, samodzielności i pewności siebie.


Czytaj też: Mikołajki w radomszczańskiej bibliotece [FOTO]

Exit mobile version