Seniorzy RUTW “Wiem więcej” świętowali dzień kobiet

Z okazji Dnia Kobiet (i Dnia Mężczyzny) 10 marca na deskach Miejskiego Domu Kultury w Radomsku wystąpił zespół wokalny „Appassionata” i grupa teatralna „Przekora” z Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku “Wiem więcej”.


Widowisko słowno-muzyczne zatytułowano “To Ty”. W sali kameralnej rozbrzmiały piosenki i wiersze o naturze kobiety, tkwiącej w Niej tajemnicy, sprzecznościach i potrzebach, relacjach damsko-męskich, przemijaniu i bagażu doświadczeń. W przerwach publiczność rozbawiły wesołe monologi, a wieczór zakończyły porywające i ogniste występy taneczne.

Nie zabrakło życzeń od zaproszonych gości: wicestarosty Powiatu Radomszczańskiego Małgorzaty Lewandowskiej, wiceprezydent Radomska Małgorzaty Kańskiej – Kipigroch oraz Krzysztofa Zygmy, dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

Jesteśmy kobietami… babciami, matkami, córkami, przyjaciółkami i aktywnymi uczestniczkami życia społecznego i kulturalnego z pięknym bagażem doświadczeń zawodowych. Z roku na rok jesteśmy coraz bardziej świadome siebie i rozumiejące, jak wiele możemy – i jak niewiele już musimy. Bogate w przeżyte lata kształtujemy swoją przyszłość – nie czekamy na to, co przyniesie los. Ja też jestem kobietą… Kobietą, która niesamowicie podziwia inne kobiety – zwłaszcza takie jak Wy. Mądre, pełne zrozumienia, ciepłe i zawsze aktywne. Życzę Wam, byście takie pozostały. Z okazji Dnia Kobiet pragnę złożyć Wam życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności, samych pięknych chwil w życiu, a przede wszystkim niesłabnącej miłości i życzliwości płynącej ze strony najbliższych. Niech uśmiech zawsze rozpromienia Wasze twarze – nie tylko 8 czy 10 marca – ale każdego dnia. A Panom, w dniu Ich Święta, życzę siły i energii, by zawsze potrafili wspierać swoje Panie

– życzyła wszystkim zgromadzonym wicestarosta Małgorzata Lewandowska.Czytaj też: Dary dla Ukrainy. Dzisiaj i jutro uczniowie prowadzą zbiórki w sklepach

Exit mobile version