Śmiertelne potrącenie rowerzysty

W piątek na drodze krajowej K- 91 kierujący ciężarówką potrącił rowerzystę. 67 – letni cyklista z rozległymi obrażeniami ciała został przewieziony do radomszczańskiego szpitala. Niestety mężczyzna zmarł. Kierowca tira był trzeźwy.

 

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło przed południem 19 marca 2021 roku w miejscowości Kolonia Borowiecko. Mundurowi na miejscu zdarzenia ustalili, że 68- letni kierujący ciężarówką jadąc w kierunku Radomska podczas wyprzedzania potrącił jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. Kierujący jednośladem to 67 – letni mieszkaniec Kletni. Mężczyzna z wielonarządowymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Niestety mężczyzna zmarł w szpitalu. Kierujący tirem piotrkowianin był trzeźwy – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

Policjanci przypominają, że każdy uczestnik ruchu drogowego, bez znaczenia czy to kierowca, rowerzysta, czy pieszy, powinien pamiętać o rozwadze. Lekkomyślne zachowanie, pośpiech, czy brak uwagi mogą doprowadzić do poważnego wypadku. Nie ważne czy prowadzimy samochód, motocykl czy rower – pamiętajmy o zachowaniu zdrowego rozsądku i wzajemnym szacunku na drodze.

Czytaj też: Kierowcy noga z gazu! Jutro policyjne kontrole w całym kraju

Exit mobile version