Śmiertelny wypadek na autostradzie A1. Laweta zderzyła się z samochodami

Na autostradzie A1 doszło do tragicznego wypadku. Laweta zderzyła się z samochodami. Jedna osoba poniosła śmierć.

Do zdarzenia doszło w czwartek (30 czerwca) po godz. 6.40, na A1 na wysokości Adolfinowa między węzłami Piotrków Trybunalski Południe i Kamieńsk na 365 kilometrze.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący toyotą z auto lawetą przewożącą jeden pojazd, jadąc w kierunku Katowic, z niewyjaśnionych okoliczności zjechał na lewy pas. W wyniku czego doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki Skoda, a następnie oba pojazdy wjechały na przeciwległy pas ruchu w kierunku Gdańska, gdzie doszło do zderzenia z pojazdem ciężarowym marki Mercedes przewożącym 4 inne pojazdy. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca toyoty. Kierujący mercedesem został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Łodzi. Kierujący ducato i volvo byli trzeźwi. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia – mówi st. asp. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

Droga jest całkowicie zablokowana. Objazdy zostały utworzone w Kamieńsku na drogę krajową 91 oraz na węźle bełchatowskim. Aktualnie służby czekają na działania prokuratury, zatem przywrócenie ruchu może potrwać jeszcze kilka godzin.

Jadący z Katowic w kierunku Łodzi i Warszawy mogą ominąć to miejsce zjeżdżając na węźle Kamieńsk na DK91. Powrót na A1 na węźle Piotrków Tryb. Południe (lub na S8 na węźle Piotrków Tryb. Północ). Analogicznie w przeciwnym kierunku. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i ewentualny wybór trasy alternatywnej – mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA.

Exit mobile version