W STAROSTWIE PRZYZNANO PODWYŻKI DLA „SWOICH”?

W ostatnim czasie coraz częściej mówi się o tym, że w Starostwie Powiatowym w Radomsku zostały przyznane podwyżki wynagrodzeń. Z informacji, które do nas dotarły wynika, iż miały je otrzymać ponoć tylko osoby należące lub sympatyzujące ze „Wspólnym Samorządem”, czyli stowarzyszeniem, którego jedną z czołowych postaci jest starosta Andrzej Plutecki. Do stowarzyszenia tego należy również członek Zarządu Powiatu Beata Pokora. Starosta zarzuty stanowczo odpiera.

– Jestem wieloletnim pracownikiem starostwa. Niestety, zarabiam dużo mniej niż niedawno zatrudnione osoby, związane ze „Wspólnym Samorządem” – usłyszeliśmy od jednego z pracowników urzędu.

Członkowie Zarządu Powiatu zarzuty stanowczo odpierają. – Nieprawdą jest, że w Starostwie Powiatowym w Radomsku przyznane zostały podwyżki pensji. Przeprowadzono za to regulację płac w związku z podwyższeniem tzw. najniższej płacy krajowej. Regulacja płac w Starostwie Powiatowym w Radomsku polegała na podniesieniu najniższych wynagrodzeń do tzw. najniższej krajowej, tj. 2000 zł brutto, wyrównaniu różnic płacowych pracowników zatrudnionych na tych samych stanowiskach w obrębie wydziału. W przypadku pracowników pomocy administracyjnej, pracowników gospodarczych i dozorców została zlikwidowana premia (zgodnie z nowym regulaminem wynagrodzeń). Kwota odpowiadająca wysokości premii została włączona w skład wynagrodzenia zasadniczego  – mówi rzecznik prasowy powiatu radomszczańskiego Wioletta Bąk-Kempa.

Wioletta Bąk – Kempa zapewnia, że podwyżek dla urzędników związanych ze Wspólnym Samorządem nie było. – Regulacja dotyczy łącznie 66 pracowników, wśród nich tylko 5 osób to członkowie „Wspólnego Samorządu” – wyjaśnia.

Zgodnie z zapewnieniem Biura Prasowego Starostwa, w ostatnim czasie nie doszło też do zwiększenia zatrudnienia, o którym również się mówi.

– Plan zatrudnienia w starostwie jest stały, w ostatnim czasie nie zwiększył się. Istnieje jednak rotacja kadr w ramach tego stałego planu. Ruchy kadrowe dotyczą np. zastępstw za osoby urlopowane (np. pracownice przebywające na urlopach macierzyńskich lub wychowawczych) lub obsadzania wakatów. W ostatnim czasie obsadzony został wakat na stanowisku rzecznika prasowego (poprzedni rzecznik odszedł z pracy) oraz wakat w Biurze Rzecznika Prasowego i Promocji Powiatu (konkurs) a także w Referacie ds. Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych i Zamówień Publicznych (pracownik odszedł, nowego przyjęto w efekcie konkursu) – wyjaśnia Wioletta Bąk – Kempa.

Exit mobile version