Targi Akademickie w II LO w Radomsku [FOTO]

Tłumy młodzieży zainteresowanej wyborem przyszłego zawodu odwiedziło w piątek (3 marca) II Liceum Ogólnokształcące w Radomsku, gdzie odbywały się Akademickie Targi.


Uczestnicząca w targach młodzież ze szkół ponadpodstawowych miała okazję zapoznać się z ofertą dydaktyczną kilkunastu uczelni i szkół z całej Polski.

Tego typu przedsięwzięcia są doskonałym miejscem dla młodych, którzy jeszcze nie są zdecydowani na konkretny zawód, a także dla tych, którzy już wybrali profesję, a potrzebują jedynie dodatkowych informacji lub praktycznych wskazówek.

Wiem, także z własnego doświadczenia, jak trudno jest mając 18, czy 19 lat podjąć decyzję dotyczącą tego, co chce się robić w dorosłym życiu. W niedługim czasie staniecie jednak przed koniecznością dokonania wyboru ścieżki dalszej edukacji, a co za tym idzie wyboru przyszłej drogi życiowej, związanej z wykonywaniem określonego zawodu. Mądrze skorzystajcie więc z okazji, jaką dają dzisiejsze targi. Pytajcie o kierunki studiów, warunki rekrutacji, a przede wszystkim o szansę, jakie daje ukończenie konkretnych kierunków studiów – mówiła starosta Beata Pokora, która wzięła udział w inauguracji wydarzenia.

Wśród oferty swoje stoisko miała m.in. radomszczańska policja. Zainteresowani służbą w mundurze mieli okazję usłyszeć od policyjnego profilaktyka oraz dzielnicowego wiele cennych wskazówek o procesie rekrutacji i możliwościach pracy w różnych pionach. Była też możliwość przymiarki sprzętu, jakiego policjanci używają podczas zabezpieczeń różnych imprez zewnętrznych.

Projekt organizowany jest pod patronatem naukowym Menedżerskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie oraz Honorowym Patronatem Starosty Radomszczańskiego.Czytaj też: Gorączka Złota wystartowała. PCK w Radomsku zaprasza do konkursu

Exit mobile version