Tłumy uczniów na X Targach Edukacji i Pracy w II LO w Radomsku [FOTO]

Uczniowie szkół średnich z terenu naszego powiatu tłumnie odwiedzili w czwartek, 22 lutego II Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Radomsku. Wszystko za sprawą zorganizowanych tam Targów Edukacji i Pracy ph. “Zaplanuj swoją przyszłość”.


Targi dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu radomszczańskiego w II LO odbyły się już po raz dziesiąty. W tym roku w wydarzeniu uczestniczyło ponad 20 przedstawicieli uczelni wyższych i szkół policealnych m.in. z Łodzi, Warszawy, Wrocławia, Gdyni, Dąbrowy Górniczej, Częstochowy, Opola, Kielc i Dęblina oraz instytucje rynku pracy i pracodawców.

W sumie pośród ponad 40 stoisk wystawienniczych zainteresowani uczniowie mogli skorzystać z porad doradcy zawodowego, zapoznać się z prawami pracownika i pracodawcy, uzyskać informację na temat założenia własnej firmy, a także poruszania się na rynku pracy.

Jak mówi dyrektor szkoły Anna Krzyszkowska-Cudak takie inicjatywy pomagają uczniom w podjęciu trafnych decyzji związanych z wyborem dalszego kierunku kształcenia oraz zawodu, a także pozwalają zapoznać się z aktualnymi trendami i potrzebami rynku pracy. W ramach wydarzenia odbyły się też warsztaty tematyczne dla uczniów przygotowane przez gości.

Patronem medialnym X Tragów Edukacji i Pracy był portal Puls Radomska.Czytaj też: Przedszkolny konkurs recytatorski “Zima wierszem malowana” [FOTO]

Exit mobile version