[AKTUALIZACJA] TRAGEDIA NA DK91. NIE ŻYJĄ CZTERY OSOBY. WYZNACZONO OBJAZDY

Do tragicznego wypadku doszło na Drodze Krajowej nr 91 w rejonie miejscowości Bobry (ok. 4 km za Radomskiem w kierunku Częstochowy). W czwartek ok. godz. 14.00 samochód osobowy zderzył się z busem. Jak informuje Punkt Informacji Drogowej, w wyniku zdarzenia cztery osoby poniosły śmierć. Dwie zostały ranne. W miejscu wypadku występują utrudnienia komunikacyjne.

fot. KPP w Radomsku

– Droga jest całkowicie zablokowana. Na razie trudno przewidzieć, jak długo potrwa usuwanie skutków tragicznego wypadku. Należy oceniać, że potrwa to nie krócej niż trzy godziny. Kierowcy powinni poszukać alternatywnej drogi. Najbliższa trasa północ – południe, to droga krajowa nr 1. Trwa tam jednak budowa ale ruch odbywa się normalnie – informuje rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Maciej Zalewski.

[AKTUALIZACJA]

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na prostym odcinku drogi kierujący samochodem dostawczym citroen jumper 57-letni mężczyzna z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka fiatem uno. Fiatem podróżowały cztery osoby. Trzech mężczyzn i kobieta. Wszyscy zginęli na miejscu. Kierujący citroenem był trzeźwy – relacjonuje Włodzimierz Czapla z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Kierowca i pasażer busa trafili do szpitala.

Wyznaczone zostały objazdy: Objazd w kierunku Radomska: (w woj. śląskim) Zjazd w Kłomnicach przez Wikłów Szczepocice Rządowe do Radomska. W kierunku Częstochowy: w Radomsku zjazd na DW 784 do m. Gidle dalej przez Garnek , Karczewice, Pacierzów do m. Kłomnice.

Utrudnienia potrwają do ok. godz. 17.00-18.00.

Exit mobile version