Tragedia na Wawrzkowiźnie. Policjanci apelują o bezpieczeństwo nad wodą

Bełchatowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności utonięcia 54-letniej kobiety, która wraz z koleżanką spędzała czas przy kąpielisku w Ośrodku Rekreacyjno-Wypoczynkowym w Wawrzkowiźnie. Pomimo podjętej reanimacji, życia kobiety nie udało się uratować. Policjanci apelują o rozsądek i bezpieczeństwo nad wodą.


Wakacje, słoneczna pogoda to dobre okoliczności do wypoczynku, szczególnie nad wodą. Zawsze jednak należy zachować zdrowy rozsądek. Czasami bowiem taki beztroski czas może skończyć się tragicznie.

Tak niestety stało się 29 sierpnia br., po godzinie 22.00 nad kąpieliskiem w miejscowości Wawrzkowizna.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że dwie kobiety spędzały wolny czas na terenie Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego Wawrzkowizna. Około godziny 22.00 jedna z nich postanowiła popływać. Kiedy po pewnym czasie wyszła z wody nie mogła odnaleźć koleżanki, która nie odbierała też telefonu. W tej sytuacji zaczęła jej szukać na własną rękę. W pewnym momencie zauważyła niepokojący obraz, który mógł sugerować, że to ciało człowieka unoszące się na wodzie. Wezwane na miejsce służby natychmiast rozpoczęły działania ratunkowe. Oprócz policjantów na miejscu pracowali również strażacy, którzy wyłowili ciało kobiety na brzeg i prowadzili akcję reanimacyjną do przyjazdu medyków. Niestety pomimo podjętej reanimacji, życia 54-letniej kobiety nie udało się uratować. Apelujemy o rozsądek nad wodą. Bezpieczna kąpiel możliwa jest w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i gdzie nad bezpieczeństwem czuwa ratownik – wyjaśnia nadkom. Iwona Kaszewska.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa nad wodą:


Czytaj też: Jednośladem bezpiecznie do celu. Apel policji

Exit mobile version