Trekking z MOSiR w Ojcowskim Parku Narodowym

Fanów dłuższych spacerów i wycieczek w ciekawy teren pełen niecodziennych widoków i malowniczej przyrody, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku zaprasza do udziału w “Trekkingu z MOSiR w Ojcowskim Parku Narodowym”.


Trekking z MOSiR to całodzienna impreza o charakterze rekreacyjnym. Dystans, jaki pokonują uczestnicy to przeważnie 15-16 km. Tym razem ośrodek sportu zaprasza do Ojcowa w dolinie Prądnika na Jurze. Start pieszej wyprawy w to malownicze miejsce znajduje się w Czajowicach na parkingu zlokalizowanym na końcu miejscowości.

Miejsce zbiórki to parking kompleksu AQUARA przy ul. Św. Jadwigi Królowej 22. Do Czajowic uczestnicy wyruszą o godz. 8:00, skąd  dalej powędrują na trasę wokół Doliny Prądnika.

Koszt parkingu to 8 zł za cały dzień. Uczestnicy dojeżdżają na miejsce startu własnym transportem – posiadacze wolnych miejsc w samochodach mogą je zgłosić pilotowi trekkingu, którym jest instruktor Artur Kwiatkowski tel. 505 620 307.

Proponujemy je tym, którzy nie posiadają własnego transportu, lub mieliby jechać w pojedynkę. Na trasie trekkingu zatrzymujemy się często na piknik z kiełbaskami z ogniska. Tym razem będziemy na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego, więc palenie ognisk i pikniki są niedozwolone. Odpoczynek zaplanowano w okolicy restauracji “Pod Nietoperzem”, gdzie można zjeść smaczny i niedrogi obiad. Dla uczestników z Radomska proponujemy spotkanie na parkingu AQUARY, skąd wyruszymy wspólnie do Czajowic – zapraszają organizatorzy.

Na trasie trekkingu będzie możliwość zwiedzania jurajskich jaskiń. Zwiedzanie Jaskini Łokietka kosztuje 28-14 zł, a Jaskini Ciemnej 14-7 zł. Zwiedzanie nie jest obowiązkowe.

Exit mobile version