Tylko do 10 października młodzi radomszczanie mogą zgłosić się do Młodzieżowej Akademii Liderów Klimatu

Jeszcze tylko do 10 października młodzi radomszczanie mogą zgłosić się do Młodzieżowej Akademii Liderów Klimatu (MALK)!


Jeśli masz 13-19 lat, chodzisz do szkoły w Radomsku, interesujesz się zmianami klimatu i chcesz nauczyć się, jak działać lokalnie i zmieniać swoje miasto, MALK czeka na Twoje zgłoszenie do 10 października.  Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie projektu #MALK: https://wise-europa.eu/mlodziezowa-akademia-liderow-klimatu-w-radomsku/

Celem projektu MALK jest wypracowanie obopólnych korzyści: pokazanie obu grupom uczestniczącym w projekcie – Samorządowi, i młodzieży – że mogą i warto uczyć się od siebie nawzajem. Miasto – od młodych ludzi priorytetyzowania działań związanych z ochroną klimatu i uwzględniania ich w strategii miejskiej, młodzież od urzędników – działania w ramach istniejących procedur i zgodnie z nimi, bo również takie działania mogą prowadzić do realnych zmian w mieście, w których żyją – ich najbliższym otoczeniu.

W trakcie trwania projektu młodzi ludzie poznają nie tylko najnowsze informacje na temat zmian klimatycznych, ale też nauczą się technik i narzędzi angażowania innych w swoje działania, dowiedzą się czym są konsultacje społeczne, które urzędnicy mają obowiązek przeprowadzać i jak rozmawiać i wpływać na władze lokalne.

Akademia przyjmie formułę stacjonarnych comiesięcznych warsztatów. Spotkania będą odbywać się w trakcie trwania zajęć szkolnych.


Czytaj też: V Ogólnopolski Turniej Badmintona o mistrzostwo Radomska

Exit mobile version