Tymex Boxing Night 19

To już ponad 2,5 roku trwa rozbrat Radomska ze sportami walki. Na III Radomszczańskiej Gali Sportów Walki Robert Parzęczewski był gościem honorowym jako młodzieżowy mistrz świata w boksie. Tym razem stanie w ringu przed radomszczańską publicznością już 26 listopada na Miejskiej Hali Sportowej w Radomsku w walce z Tarasem Golovashchenko. Transmisja z walki na żywo w TVP Sport.


Roberta Parzęczewskiego radomszczańskiej publiczności nie trzeba przedstawiać, a częstochowianinowi więź z Radomskiem trudno byłoby ukryć. Od znajomości z lokalnymi fighterami, osobowościami sportów walki przez wspieranie lokalnego biznesu, aż po solidną bazę kibiców. 26 listopada wystąpi w ramach 19. TYMEX Boxing Night w walce wieczoru z niewygodnym przeciwnikiem z Ukrainy Tarasem Golovashchenko, który sprawił ostatnio niemałą niespodziankę w Niemczech w walce o pas IBO w kategorii superśredniej. Walka odbędzie się w Radomsku w Miejskiej Hali Sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 6. Zawody będzie można śledzić na żywo na antenie TVP Sport.

– Sprawdzę, co są warte wygrane kolumbijskiego „króla nokautu” – mówi Kamil „Kundzia” Kuździeń (6-0, 1 KO), który zmierzy się z mającym imponujący rekord Jhonem Teheranem (16-1, 13 KO) na TYMEX Boxing Night 19.

– Po zwycięstwie z Argentyńczykiem Jose Luisem Castillo, przede mną walka z kolejnym rywalem z Ameryki Południowej, ale już w niższej kategorii półśredniej. Czuję, że będę miał dużą przewagę siłową nad przeciwnikami i wiedziałem też, że mogę zejść o ponad 3 kilogramy do wagi 66,7 kg – powiedział Kamil Kuździeń (Tymex Boxing Promotion).

Poprzednia wygrana na gali w Obornikach była pierwszą przed czasem na koncie polskiego pięściarza. Wcześniej za każdym razem triumfował na pełnym dystansie.

– Przede wszystkim w pojedynku z Castillo chciałem pokazać w końcu styl zawodowy i to się udało. Chodziło o to, aby moje akcje były starannie zaplanowane, a nie wychodziły z jakiejś nonszalancji czy chaosu. Mam własną tzw. czutkę, ale boks profesjonalny stawia większe wymagania – przyznał zawodnik promowany przez Mariusza i Marcela Grabowskich.

Na gali „Tymex Boxing Night 19” w Radomsku częstochowianin Robert „Arab” Parzęczewski (27-2, 17 KO) spotka się z byłym Mistrzem Ukrainy amatorów, a dziś posiadaczem pasa IBO Continental wagi super średniej Tarasem Golovashchenko (6-4, 3 KO). Oskar Wierzejski (4-0-1) zmierzy się z jednym z mistrzów federacji GROMDA (boks na gołe pięści) Łukaszem „Brodaczem” Załuską (0-1). Tomasz Nowicki (10-0, 2 KO) będzie walczył z Argentyńczykiem Tomasem Andresem Reynoso (13-8-1, 3 KO). W zawodowym debiucie 4-krotny Mistrz Polski Karol Łapawa skrzyżuje rękawice z Ukraińcem Volodymyrem Yushynem (0-3).

Bilety dostępne na portalu ebilet.pl.

Exit mobile version