Site icon PulsRadomska.pl

UCZNIOWIE EKONOMIKA ZAKOŃCZYLI STAŻ ZAWODOWY W WIELKIEJ BRYTANII

Ze stażu zawodowego w sobotę wrócili uczniowie klas trzecich w zawodzie technik ekonomista. Pobyt w Anglii odbył się w ramach realizowanego przez szkołę projektu „Mobilność poszerza horyzonty”. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym programu Unii Europejskiej „Erasmus+”.

Stażyści zdobywali doświadczenie zawodowe pracując przez dwa tygodnie w firmach brytyjskich. Umiejętności zdobywali w przedsiębiorstwach związanych z branżą ekonomiczną. Młodzież pracowała w środowisku międzynarodowym dzięki czemu miała szansę doskonalić język angielski. Wymiana to nie tylko praca, ale też czas wolny. Ten uczniowie wykorzystali na  poznawanie kultury i zabytków lokalnych, w szczególności miasta Portsmouth w którym odbywał się staż czy wyspy Isle of Wight.  Cała grupa zakwaterowana była w domu u przesympatycznych Państwa June i Massimo gdzie uczniowie czuli się jak w rodzinie.
Na zakończenie projekty wszyscy uczestnicy stażu otrzymają dokument „Europass- mobilność”, który uznawany jest w całej Unii Europejskiej. Uczniom podczas pobytu towarzyszyli nauczyciele: koordynator projektu Magdalena Geniusz-Starostka i nauczyciel języka angielskiego Bożena Kostrzewa.

Czytaj też: https://pulsradomska.pl/kolejne-sukcesy-studia-etiuda/

(fot.ZSE)

Exit mobile version