Udana akcja zbiórki elektroodpadów w zamian za sadzonki

W środę (8 czerwca) zakończyła się kolejna edycja ekologicznej, mobilnej akcji zbiórki elektroodpadów w zamian za sadzonki drzew i krzewów, prowadzonej przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku.

Na parkingu przed Miejskim Domem Kultury w Radomsku można było przynieść zużyty elektrosprzęt, a w zamian otrzymać sadzonki drzew i krzewów ozdobnych. Graby, brzozy, tuje, świerki conica i tawuły, spośród tych gatunków można było wybrać dla siebie sadzonkę, których fundatorem było Nadleśnictwo Radomsko.

Kolejna już akcja organizowana przez PGK Radomsko, cieszyła się sporym zainteresowaniem. Jak mówili nam pracownicy przedsiębiorstwa, świadomość wśród mieszkańców z każdym rokiem jest większa. Wzrasta odpowiedzialność wobec odpowiedniego segregowania odpadów. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zawiera wiele szkodliwych i toksycznych substancji, takich jak: rtęć, freon, azbest, kadm czy chrom. Dlatego też nie wolno starych pralek, lodówek, komputerów, telefonów, telewizorów i innych tego typu sprzętów wyrzucać do pojemników razem z innymi odpadami.

Akcja trwała od 6 do 8 czerwca. Oprócz Radomska, przeprowadzona została w gminach Masłowice, Gomunice i Radomsko. Przez trzy dni trwania akcji udało się zebrać ponad 5 ton elektroodpadów oraz 200 kg baterii. Za przyniesiony zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny rozdanych zostało 150 szt. krzewów ozdobnych oraz ponad 200 szt. sadzonek drzew liściastych.

Dzięki takim przedsięwzięciom, jak to elektroodpady zyskają nowe życie w zakładzie przetwarzania i nie będą stanowić zagrożenia dla środowiska i zdrowia ludzi. Akcja zbierania zużytego elektrosprzętu w zamian za sadzonkę odbyła się już po raz siódmy i po raz piąty w wersji mobilnej. Z pewnością będzie kontynuowana za rok – mówią pracownicy PGK Radomsko.

 

 

Czytaj też: Trwają zapisy na “Rajd rowerowo-kajakowy” w ramach II Zlotu Turystycznego Powiatu Radomszczańskiego

Exit mobile version