UKRADLI WÓZEK INWALIDZKI ZE SZPITALA

Czujność personelu medycznego oraz wiedza policjantów dotycząca osób tworzących tzw. środowisko przestępcze doprowadziły do zatrzymania sprawców kradzieży wózka inwalidzkiego mającego służyć pacjentom radomszczańskiego szpitala.

Zawiadomienie w sprawie kradzieży zostało przyjęte przez policjantów 1 lutego 2017 roku. Straty oszacowano na 1000 złotych.

– Jeszcze tego samego dnia przestępczy duet trafił do policyjnej celi. Zatrzymani to 34 -letnia kobieta oraz jej 44 -letni kompan. Są to osoby znane funkcjonariuszom ze względu na ich wcześniejsze konflikty z prawem. Okazało się, że mężczyzna od kilku dni przebywał w radomszczańskim szpitalu, gdzie  przeszedł zabieg ortopedyczny. 44 -latek miał wyraźne problemy z samodzielnym poruszaniem się ale nie chciał już przebywać w szpitalu. Wspólnie z koleżanką postanowili ukraść wózek. Policjanci charakterystyczną parę zauważyli przy ulicy Krakowskiej w Radomsku.  Po chwili zostali oni przewiezieni do komendy. Wózek został zwrócony do szpitala – relacjonuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Wlazłowska.

Zatrzymani, 2 lutego usłyszeli zarzut kradzieży, do której się przyznali. Za takie zachowanie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Exit mobile version