Ulica Piłsudskiego w Radomsku wyremontowana. Mieszkańcy wyrazili swoje opinie i uwagi [FOTO]

Konieczność obniżenia krawężników na trasie ciągu pieszo-rowerowego, montaż lustra poprawiającego widoczność u zbiegu ulic Równej i Piłsudskiego, usunięcie betonowego gruzu, pielęgnacja drzew – to tylko niektóre uwagi przekazane przez mieszkańców, podczas pierwszego w naszym mieście społecznego odbioru wyremontowanego odcinka ulicy Piłsudskiego w Radomsku.


Wszystkich uwag wysłuchali inicjatorzy tego odbioru, przedstawiciele władz powiatu, wśród których był starosta Łukasz Więcek, wicestarosta Jacek Gębicz, członek zarządu powiatu Renata Kosela oraz radny Marek Rząsowski. Na zaproszenie starosty odpowiedziała spora grupa mieszkańców, którzy spotkali się na parkingu Komendy Powiatowej Policji w Radomsku, by wspólnie obejrzeli efekty robót i wymienić opinie dotyczące remontu.

Mieszkańcy przekazali szereg uwag, co do realizacji remontu i wskazali usterki. Jak zapewniał starosta wszystkie uwagi zostaną przeanalizowane i jeśli to tylko możliwe wdrożone, a usterki usunięte.

Urząd zadeklarował, że inicjatywa taka jak ta polegająca na tym, aby to mieszkańcy wyrazili swoje opinie co do inwestycji prowadzonych przez starostwo, będzie kontynuowana przy kolejnych przedsięwzięciach. Niezależnie od tego prowadzony jest techniczny odbiór inwestycji.

Generalny remont drogi powiatowej nr 3952E – ul. Piłsudskiego w Radomsku (od skrzyżowania z ulicą Targową do przejazdu kolejowego) zakończył się zgodnie z harmonogramem prac oraz umową (do 20 maja 2024 r.). Obejmował wymianę kanalizacji deszczowej oraz nawierzchni jezdni, chodników, krawężników i zjazdów na posesje, ponadto – budowę nowej linii kablowej i latarni oświetlenia ulicznego. W ramach prac wykonano także ciąg pieszo-rowerowy. Oznakowanie ścieżki realizowane przez specjalistyczną firmę, wykonane zostanie jeszcze w tym tygodniu. Jak również w najbliższych dniach zaplanowano sadzenie zieleni, w tym także drzew i krzewów na pasach zielni.

Przypomnijmy: prace na ul. Piłsudskiego wykonała firma DROG BUD, całkowity koszt inwestycji to 3,4 mln zł (w tym: 711 tys. zł dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz 2,2 mln zł z urzędu miasta w Radomsku na pokrycie kosztów remontu kanalizacji deszczowej i budowy oświetlenia ulicznego).Czytaj też: Szukasz pracy? Zostań policjantem

Exit mobile version