VIII Noc Bibliotek i Radomszczański Salon Literacki w MBP w Radomsku [FOTO]

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku, w sobotę (1 października) miała miejsce VIII edycja Nocy Bibliotek. Po raz pierwszy zorganizowano “Radomszczański Salon Literacki” – spotkanie z autorami powieści, wierszy i innych form literackich, którzy mieszkają i tworzą na terenie powiatu radomszczańskiego.


Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek, jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

VIII edycja wydarzenia odbywa się w tym roku pod hasłem “To się musi powieść”.

Podczas “Radomszczańskiego Salonu Literackiego” miłośnicy literatury i poezji mogli się spotkać z lokalnymi twórcami, gdzie w holu radomszczańskiej biblioteki stworzono przestrzeń do rozmów, poznania ich twórczości i motywów powstawania dzieł.

M.in. z twórcami: Andrzejem Andrysiakiem, Iloną Borek, Anetą Borutą, Lidią Dróżdż, Marianem Grotowskim, Karoliną Gurazdą – Grabarczyk, Ewą Kaczmarczyk, Tomaszem Kuźnickim, Joanną Łęcką, Tomaszem Nowakiem, Ernestem Rudnickim, Anną Ryng, Elżbietą Stępień, Stefanem Szczygłowskim, Marcinem Wodo. Specjalne pozdrowienia przekazali: Zbigniew Chrząszcz, Grzegorz Drzewowski, Ireneusz Kaczmarczyk, Henryka Witalewska oraz Bartosz Zaskórski, którzy ze względu na wcześniej zaplanowane obowiązki nie mogli osobiście uczestniczyć w spotkaniu.

Swoje wydawnictwa zaprezentowały instytucje kultury: Muzeum Regionalne w Radomsku, Muzeum Ludowe w Przedborzu, Miejski Dom Kultury w Radomsku oraz Fundacja Inicjatyw Kulturalnych w Radomsku i Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Radomsku.

W programie jeszcze o godz. 18.00 – spotkanie autorskie z Amandą Marią Chudek i promocja książki “Rywalka”. Natomiast o godz. 20.00 – koncert Grupy Na Swoim.

Exit mobile version