PulsRadomska.pl

W gminie Kamieńsk zlikwidowano nielegalną fabrykę tytoniu

fot. KAS

Około 3 tony nielegalnego tytoniu i maszynę do jego cięcia przejęli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Piotrkowa Trybunalskiego we współpracy z funkcjonariuszami CBŚP. Towary zabezpieczono na terenie prywatnej posesji w gminie Kamieńsk, w powiecie radomszczańskim. Straty w podatku akcyzowym, które poniósłby Skarb Państwa gdyby nielegalny tytoń trafił do obrotu, są szacowane na ponad 2,25 mln zł.

Pod koniec lipca funkcjonariusze KAS i CBŚP postanowili sprawdzić podejrzenia, że w okolicach Kamieńska może działać sieczkarnia nielegalnego tytoniu.  Najpierw, po krótkim pościgu ujęli pojazd, który wyjechał z wytypowanej wcześniej posesji i nie zatrzymał się na wezwanie funkcjonariuszy. Jak się okazało, w samochodzie znajdowało się trzech mężczyzn w wieku 54, 35 i 31 lat oraz 4-letnie dziecko jednego z nich.
W jednym z budynków gospodarczych na terenie, na którym wcześniej parkowało zatrzymane auto, funkcjonariusze odkryli 2280,30 kg tytoniu w jutowych workach i 700 kg suszu tytoniowego w kartonach oraz maszynę do cięcia tytoniu.


W innych pomieszczeniach tej posesji znaleziono torebkę strunową, wypełnioną białym proszkiem i paski odzieżowe, oznaczone podrobionymi znakami towarowymi światowej marki. Zajęto również telefony komórkowe i karty SIM.Funkcjonariusze przeszukali też audi, zaparkowane pod budynkami. W samochodzie zabezpieczono broń gazową. Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono zarzuty popełnienia wspólnie i w porozumieniu przestępstwa skarbowego. Grozi im wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3.
Znajdujące się na miejscu zdarzenia dziecko zostało otoczone opieką funkcjonariuszek do czasu przybycia rodzin.

fot.KAS
(źródło: KAS Łódź)
 
Exit mobile version