W Radomsku pojawią się pojemniki na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny

Radomsko to kolejne miasto, w którym już wkrótce znajdziemy charakterystyczne czerwone pojemniki na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. We wtorek 25 maja została podpisana umowa, na mocy której mieszkańcy miasta zyskają możliwość szybkiego, bezpiecznego oraz ekologicznego pozbycia się elektrycznych śmieci z ich domów i mieszkań. Rozwiązanie to w żaden sposób nie obciąża budżetu miasta, a zebrany zużyty sprzęt w bezpieczny sposób trafi do zakładów przetwarzania.

Czerwone pojemniki są smart

Ogólnopolski projekt Elektryczne Śmieci to smart rozwiązanie obecne już w ponad 30 miastach.

Cieszę się, że Radomsko dołączyło do miast, które oferuje swoim mieszkańcom praktyczne rozwiązanie w zakresie selektywnej zbiórki małego zużytego sprzętu i baterii. Jestem przekonany, że czerwone pojemniki trwale wkomponują się w miejski krajobraz i będą cieszyć się sympatią mieszkańców, którzy zyskali możliwość szybkiego pozbycia się zalegającego sprzętu elektrycznego – komentuje Robert Magolon z MB Recycling.

Do czerwonych pojemników można wrzucać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w rozmiarze do 50 cm – np. drukarki, laptopy, tostery, telefony, tablety suszarki do włosów i żelazka. W ramach projektu istnieje także możliwość oddania większych elektrycznych śmieci. W tym celu należy skontaktować się z numerem infolinii 572 102 102 i ustalić szczegóły indywidualnego odbioru z konsultantem.

Radomsko od wielu lat stara się być miejscem przyjaznym mieszkańcom i ekologii, dlatego postanowiliśmy włączyć się aktywnie w rozwiązanie, które gwarantuje pozytywny wpływ na środowisko i przede wszystkim daje możliwość łatwego i bezpiecznego pozbycia się zużytego sprzętu, który często zalega w naszych szufladach. Cieszymy się, że tym działaniem wpisujemy się w ideę smart city – miasta inteligentnego i ekologicznego – podkreśla prezydent Jarosław Ferenc.

Lista lokalizacji pojemników:

1. ul. św. Jadwigi Królowej (koło sklepu Lidl)
2. ul. Tysiąclecia (przy Urzędzie Miasta)
3. ul. Sierakowskiego (ERA Park)
4. ul. Stara Droga 85 (przy PGK)
5. ul. Reymonta (rejon dworca PKP)

fot. UM

Czytaj też: Ogólnopolski Rajd Motocyklowy Weteranów zawitał do Radomska i Rzejowic

Exit mobile version