Wielofunkcyjne boisko w I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku już gotowe

Przebudowa kortu tenisowego i przekształcenie go na boisko wielofunkcyjne w I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku” to nazwa zadania, które zostało zrealizowane w ramach Programu Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi „Infrastruktura sportowa Plus”.


Całkowity koszt zadania to 165 tys. zł. w tym:

Projekt został zrealizowany w Ramach Programu „Infrastruktura sportowa „Plus” Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

W miejscu starego kortu tenisowego pokrytego mączką ceglaną powstało boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią natryskową do gry w siatkówkę, koszykówkę, tenisa ziemnego i badmintona.

Dzięki wsparciu finansowym Rady Rodziców (5 tys. zł) zostało odnowione również ogrodzenie boiska.

Pracownicy szkoły mają  nadzieję, że w przyszłości teren boiska będzie oświetlony, co pozwoli wydłużyć czas funkcjonowania obiektu, zwłaszcza w okresie jesiennym.

Nie było łatwo, ale udało się. Jesteśmy dumni z tego, że tak dużą inwestycję zrealizowano mimo galopujących cen i kosztów usług budowlanych. Jesteśmy pewni, że boisko będzie służyło zdrowiu, rozwojowi kultury fizycznej uczniów i integracji całej społeczności szkolnej. Inwestycja na pewno będzie nam służyła przez wiele lat. Czekamy na uroczyste otwarcie, które już blisko – wyjaśnia Katarzyna Alama-Gębicz wicedyrektor I LO, nauczyciel chemii

fot. I LO

Autorki i koordynatorki projektu:

Katarzyna Alama-Gębicz wicedyrektor I LO, nauczyciel chemii
Beata Zając-Turlejska, nauczyciel fizyki i matematyki


Czytaj też: Spotkanie z Jadwigą – patronką Radomska w Muzeum

Exit mobile version