Wjechał w piaskarkę na autostradzie A1. Strażacy ewakuowali kierowcę

Kierowca samochodu osobowego wjechał w piaskarkę, która wykonywała prace drogowe na autostradzie. Mężczyznę z pojazdu musieli ewakuować strażacy.


Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 27 grudnia około godz. 21:45 na autostradzie A1 na wysokości miejscowości Dobryszyce na 385 km drogi.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kierujący osobowym peugeotem jadąc w kierunku Łodzi nie zachował szczególnej ostrożności i nie obserwował w sposób prawidłowy przedpola jazdy, w wyniku czego uderzył w tył prawidłowo oznakowanego pojazdu ciężarowego Man, tzw. piaskarki, która w tym czasie wykonywała prace drogowe. W wyniku tego zdarzenia mężczyzna podróżujący samochodem osobowym z licznymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierujący samochodem ciężarowym to 59-letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego, mężczyzna był trzeźwy – mówi nadkomisarz Aneta Wlazłowska z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Do wypadku zadysponowane zostały trzy jednostki straży pożarnej (2 PSP oraz 1 OSP z KSRG), które musiały ewakuować uwięzionego kierowcę w osobówce.

Podczas działania służb występowały utrudnienia drogowe. Ruch w kierunku Łodzi odbywał się jednym pasem, a dwa były zablokowane.


Czytaj też: Wypadek na A1. Zderzenie dwóch ciężarówek i osobówki

Exit mobile version