Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. W Radomsku stanie mobilny punkt rekrutacyjny

Wojskowe Centrum Rekrutacyjne w Tomaszowie Mazowieckim 21 maja br. organizuje w Radomsku przy Galerii Handlowej (ul. Metalurgii) punkt rekrutacyjny dla akcji pod hasłem „Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej”.

Wojskowe pikniki odbędą się Brzezinach oraz Wieluniu w godzinach 11.00 -18.00. Na stoiskach promocyjno-informacyjnych będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej służbie zasadniczej: ile trwa, kto może do niej przystąpić, jakie trzeba spełnić wymogi i na czym ta służba będzie polegać. To nie wszystko. Na miejscu można będzie także porozmawiać z fachowcami i  wypełnić wniosek o powołanie (dlatego warto pamiętać o zabraniu dowodu osobistego).

Odbędą się również konkursy i zabawy, m. in. w radiu będzie można sprawdzić się w Quizie z wiedzy o Wojsku Polskim i wygrać atrakcyjne wojskowe nagrody. Zaplanowano  liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Będą prezentacje sprzętu wojskowego, w tym m. in. czołgów Leopard, transporterów Rosomak, moździerzy Rak i wiele, wiele innych. Będzie można poznać wojsko i  żołnierzy na licznych stoiskach promocyjnych oraz spróbować prawdziwej wojskowej grochówki.

CZYTAJ TEŻ: Rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa dla mieszkańców powiatu radomszczańskiego

Exit mobile version