Z 3 promilami alkoholu w organizmie prowadziła auto

Ponad 3 promile miała kierująca peugeotem. Nietrzeźwa kobieta została ujęta przez trzech mieszkańców gminy Kodrąb i przekazana policjantom. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.


8 listopada policyjny patrol z Komisariatu Policji w Przedborzu został skierowany do miejscowości Widawka w gminie Kodrąb, po tym jak dyżurny policji otrzymał informację o nietrzeźwej kierującej.

Mundurowi na miejscu zastali trzech mężczyzn, którzy ujęli kompletnie pijaną kobietę. Z ich relacji wynikało, że jadąc za osobówką obserwowali tor jazdy auta i nabrali podejrzeń, że osoba siedząca za kierownicą może być pod wpływem alkoholu. Kiedy tylko nadarzyła się okazja zatrzymali peugeota, zabrali kluczyk i zaalarmowali policjantów. Funkcjonariusze ustalili, że kierująca osobówką to 40-letnia mieszkanka gminy Kodrąb. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało w organizmie 3,3 promila alkoholu. Ponadto, szybko wyszło na jaw, że nie posiada ona uprawnień do kierowania pojazdami – wyjaśnia nadkom. Aneta Wlazłowska z KPP w Radomsku.

Policjanci po wykonaniu czynności procesowych, nietrzeźwą wraz z pojazdem przekazali pod opiekę jej rodzinie. 40-latce za takie zachowanie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami. Jej zachowanie będzie oceniał sąd.


Czytaj też: Pożar na wysypisku śmieci? Spokojnie, to tylko ćwiczenia strażaków

Exit mobile version