Zapaśnicy ZKS Radomsko na Pucharze Polski Kadetów w Warszawie

7 kadetów ZKS Radomsko wzięło udział w Pucharze Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym w Warszawie. Start w turnieju okazał się udany. Zawodnicy stoczyli wiele wyrównanych walk z wymagającymi i starszymi zawodnikami.

Drużyna kadetów ZKS-u liczy obecnie 9 zawodników, niestety dwóch z powodu kontuzji nie mogło stanąć do walki w turnieju w Warszawie, który odbywał się w dniach 24-26 lutego.

Start w turnieju okazał się udany, gdyż zawodnicy stoczyli wiele wyrównanych walk z wymagającymi i starszymi zawodnikami, a mimo to rzadko który nie zdołał wytrwać do końca drugiej rundy walki, czy ulec przewadze technicznej (gdy różnica w ilości punktów zdobytych przez walczących sięga ośmiu punktów). Postawa radomszczańskich zawodników zaprezentowana podczas walk pokazuje, że ich zdolności wzrosły dzięki dotychczasowym treningom, a program treningowy trenerów Sebastiana Nowaka i Tomasza Łapińskiego przynosi zamierzone i postępujące efekty.

Szczególnie widać to po wynikach Filipa Dorozińskiego, który startując w kategorii 80 kg po sześciu stoczonych walkach uplasował się na 6 miejscu, oraz po tym, że żadna z jego walk, trwająca 4 minuty (dwie rundy po 2 minuty) nie skończyła się przed czasem. Dobry pierwszy start w kategorii wagowej 80 kg zaliczył również Bartosz Brzozowski, który wygrał dwie walki i dwie przegrał, plasując się ostatecznie na 21 miejscu, a startowało w niej 34 zawodników.

Najwięcej naszych zawodników wystartowało w kategorii 71 kg, w której Maksymilian Zakrzewski po trzech wygranych walkach i dwóch przegranych zajął 13 miejsce, a debiutujący na Pucharze Polski Szymon Wilk po trzech wygranych i dwóch przegranych zajął 11 miejsce, zaś Fabian Marouf-Araibi po pauzie w trenowaniu spowodowanej przeziębieniem, stoczył 3 walki, jedną wygraną i dwie przegrane i zajął 34 miejsce, a startowało w niej 39 zawodników –mówi Tomasz Łapiński z ZKS Radomsko.

W kategorii wagowej 65 kg, najliczniejszej jeśli chodzi o ilość startujących zawodników, bo aż 42, startowało dwóch naszych najmłodszych kadetów. Hubert Walaszczyk stoczy trzy walki i zajął 28 miejsce, a Krzysztof Kubala po trzech walkach zajął 32 miejsce, a startowało w niej 42 zawodników.

Warto wskazać, że Turniej w Warszawie stanowi jeden z dwóch turniejów eliminacyjnych do Mistrzostw Polski kadetów, dlatego jego ranga i znaczenie przyciąga zawodników z całej Polski, w turnieju wzięło udział ponad 160 zawodników z 50 klubów sportowych. Drugi turniej eliminacyjny do którego przygotowują się nasi zapaśnicy odbędzie się za miesiąc w Kostrzynie nad Odrą.

Nasi zawodnicy, kadeci i młodzicy szykują się obecnie do turnieju w Radomsku, organizowanego przez nasz klub, który pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Radomska i Starosty Radomszczańskiego, odbędzie się w sobotę 11 marca, na Powiatowej Hali Sportowej przy ul. Szkolnej w Radomsku. Wszystkich sympatyków sportu zapraszamy na trybuny, zawody rozpoczynają się o godz. 11.00 – zaprasza Tomasz Łapiński.