ZAWODNICY KARATE KYOKUSHIN POTWIERDZAJĄ SWOJĄ FORMĘ

Zawodnicy z Akademii Karate Kyokushin Radomsko rewelacyjnie rozpoczęli sezon. Podczas  Ogólnopolskiego Turniej Karate Kyokushin Będzin 2019 zdobyli 6 medali.

W tej cyklicznej imprezie udział wzięło ponad 300 zawodników z 29 ośrodków karate z całej Polski. Zawodnicy wystartowali w kategoriach kumite oraz kata. Od kategorii chłopców i dziewcząt do 7 lat, młodzików, poprzez kadetów, juniorów młodszych, starszych aż po juniorów i juniorki oraz seniorów. Najmłodsze dzieci rywalizowały natomiast w konkurencjach pokazowych.

Akademia Karate Kyokushin Radomsko zgłosiła ośmiu reprezentantów.  – W kategorii juniorki (16-18 lat) Weronika Mazur wywalczyła I miejsce w Kata i III w Kumite. W kategorii junior (16-18 lat) Michał Wiewiórowski zdobył II miejsce w Kumite. Jeżeli chodzi o juniorki młodsze (14-15 lat) Monika Machura i Natalia Gołczyk uplasowały się na III miejscu w Kumite. W kategorii kadeci (10-11 lat) brązowy medal w Kumite wywalczył Karol Gołczyk. Karol brał też udział w ćwierćfinale w Kata – zauważa trener Jarosław Długołęcki.

Z dobrej strony podczas Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin Będzin 2019 pokazali się też: Zuzanna Pluta (ćwierćfinał w Kata i Kumite), Mateusz Suski (ćwierćfinał w Kumite), Szymon Knychalski (debiut w Kumite).

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store