Zniknie ostatnie wąskie gardło na budowanej A1

Coraz sprawniej jeździ się po budowanej autostradzie A1 w Łódzkiem. Jutro w godzinach południowych znika ostatnie wąskie gardło. Dzięki postępowi prac na odcinku Piotrków Trybunalski – Kamieńsk zlikwidowane zostanie tymczasowe rondo w Kamieńsku, zaś węzeł drogowy „Kamieńsk” (Skrzyżowanie A1 i DW 484) uzyska pełną funkcjonalność. Oznacza to, że od jutra w tym miejscu na autostradę będzie można wjechać przed dwupoziomowy, bezkolizyjny węzeł i podobnie z niej zjechać.

    To nie koniec dobrych informacji. Dzięki opisywanym zmianom, zlikwidowany zostanie ostatni odcinek, na którym jazda odbywa się w układzie 1+1  (po jednym pasie ruchu w kierunku północnym i południowym) i w to miejsce zostanie wprowadzony układ 2+2 (dwa pasy ruchu w kierunku Katowic i dwa pasy ruchu w stronę Łodzi). Oznacza to, że od jutra na całym budowanym odcinku autostrady A1 zarówno w województwie łódzkim (64 km), jak i śląskim (17 km), jazda będzie się odbywała w układzie 2+2, co powinno znacząco wpłynąć na poprawę przepustowości drogi- wyjaśnia Maciej Zalewski, rzecznik prasowy GDDKiA.

Jutro w godzinach południowych, czyli w chwili wprowadzania zmian w organizacji ruchu należy spodziewać się chwilowych zatrzymań i innych ograniczeń. Drogowcy apelują o ostrożność i wyrozumiałość.


Czytaj też: Okradali sklepy. Złodziejski duet trafił do aresztu

Exit mobile version