Aby wakacje były bezpieczne. Uczniowie Elektryka z Radomska wzięli udział w akcji profilaktycznej

Wakacje tuż, tuż. Aby były one nie tylko pełne przygód, muszą być przede wszystkim bezpieczne. Dlatego też mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku przeprowadzili na ten temat profilaktyczne zajęcia dla uczniów Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych im. prof. J. Groszkowskiego w Radomsku.


W ramach akcji profilaktyczno-edukacyjnej “Bezpieczne wakacje”, przeprowadzonej przez policjantów z Radomska, mł. asp. Dariusza Kaczmarka, rzecznika komendanta powiatowego oraz st. asp. Grzegorza Kąckiego z Wydziału Ruchu Drogowego, uczniowie Elektryka w Radomsku mieli okazję dowiedzieć się, jak bezpiecznie spędzić zbliżający się letni wypoczynek.

Mundurowi zwracali uwagę na to, że niezależnie od miejsca, w którym spędzamy wakacyjny czas, należy zachowywać się odpowiedzialnie, pamiętając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Podczas zajęć omówiono m.in.:

Policjanci przypomnieli również o posiadaniu ważnej karty rowerowej. Kluczowym przesłaniem było, aby podczas podróży i letniego wypoczynku kierować się zdrowym rozsądkiem, przestrzegać zasad bezpieczeństwa i postępować tak, by nie narażać siebie ani innych na niebezpieczeństwo.

To przede wszystkim od nas zależy, czy nasze wakacje będą bezpieczne, a tym samym udane. Niezależnie od miejsca, w którym je spędzamy, zachowujmy się odpowiedzialnie, pamiętając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa – mówił mł. asp. Dariusz Kaczmarek.Czytaj też: Kto został Mistrzem Kierownicy? X finał profilaktycznej akcji w Radomsku [FOTO]

Exit mobile version