II Memoriał Janusza Kamińskiego w Podnoszeniu Ciężarów

W Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku trwa II Memoriał Janusza Kamińskiego w Podnoszeniu ciężarów MASTERS.
Zgodnie z programem, wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10.30. W zawodach bierze udział 47 zawodników z całego kraju. Celem zawodów jest uhonorowanie działacza sportowego – Janusza Kamińskiego. Organizatorzy zadbali o wysoki poziom sportowy zawodów – prawo startu w turnieju mają zawodniczki i zawodnicy urodzeni w latach 1991 i starsi, osiągający minimum 250 pkt (panowie) i 150 pkt (panie) według tabeli Sinclair-Meltzer-Faber.
Specjalną nagrodę otrzymała Oliwia Drzazga oraz Sławomir Bera za wywalczenie tytułu wicemistrzyni podczas Mistrzostw Świata U17.
Turniej jest przeprowadzany zgodnie z przepisami IWF Masters. Trzy najlepsze zawodniczki i trzech najlepszych zawodników turnieju w kategorii OPEN otrzyma puchary, a wszyscy uczestnicy – okolicznościowe koszulki i medale oraz pamiątkowe dyplomy.
Podczas imprezy odbyła się premiera banknotu kolekcjonerskiego 0 Euro Muzeum Drukarstwa Rodziny Kamińskich. Ceremonia zakończenia zawodów rozpocznie się około godz. 18.45.