Jednośladem bezpiecznie do celu. Akcja radomszczańskiej drogówki

Kolejny rok policjanci radomszczańskiej drogówki uczestniczą w ogólnopolskiej akcji pn. “Jednośladem bezpiecznie do celu”.  Policjanci wspólnie z przedstawicielami urzędu miasta przekazywali elementy odblaskowe i rozmawiali o bezpieczeństwie z rowerzystami.


Funkcjonariusze radomszczańskiej komendy promowali bezpieczeństwo wśród miłośników jednośladów. Przekazując odblaski, przypominali o prawidłowych zachowaniach i przestrzeganiu przepisów na drodze. Sprawdzali też wyposażenie roweru, do którego należy co najmniej jeden sprawny hamulec, dzwonek jako sygnał dźwiękowy, lampa ze światłem białym lub żółtym selektywnym z przodu roweru światło odblaskowe czerwone z tyłu.

Rowerzysta nie ma obowiązku używania kasku ochronnego czy kamizelki odblaskowej. Jednak każdy odpowiedzialny użytkownik jednośladu wie, że ten poprawny nawyk może uratować mu zdrowie lub życie – wyjaśnia asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.

Oprócz znajomości przepisów i prawidłowo wyposażonego roweru, warto stosować w praktyce drogowej dwie ważne zasady: szczególnej ostrożności i ograniczonego zaufania. Są one gwarantem, że faktycznie naszym jednośladem dotrzemy bezpiecznie do celu.

Chociaż daty ramowe wzmożonych działań tej akcji obejmują okres od 1 kwietnia do 22 czerwca 2023 roku, to mundurowi dbają o nasze bezpieczeństwo przez cały rok i nieustannie przypominają o przestrzeganiu przepisów prawa na drodze każdego dnia.


Czytaj też: Kobieta chciała popełnić samobójstwo. Uratowali ją radomszczańscy policjanci

Exit mobile version