Kordian Kaźmierczak z Radomska walczy o stypendium i wyjazd do Doliny Krzemowej. Możesz mu pomóc, wystarczy oddać głos

Kordian Kaźmierczak z Radomska walczy o Stypendium Queen Hedvig Scholarship i ma szansę na wyjazd do USA do Doliny Krzemowej. Aby to się udało, potrzebuje Waszego wsparcia w głosowaniu.


Młody chłopak z Radomska Kordian Kaźmierczak jest uczniem IV klasy Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie o profilu technik automatyk. Pochodzi z Radomska, gdzie uczęszczał do PSP nr 7. Interesuje się automatyką oraz drukiem 3D, a w wolnym czasie zajmuje się motoryzacją. Od 2013 roku jest harcerzem, obecnie pełni funkcję drużynowego 4. Radomszczańskiej Drużyny Harcerzy im. Józefa Hallera. Udziela się również w szkole oraz zdobywa nagrody w konkursach.

Kordian ma długą listę osiągnięć. Zajął I miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Szkolna Liga Mechatroniki” w roku szkolnym 2023/2024 za zaprojektowanie cyklicznego układu elektropneumatycznego. Zdobył tytuł laureata za zajęcie III miejsca w Wojewódzkim Konkursie Twórczości Technicznej „”Mistrz techniki to ja”” w roku szkolnym 2022/2023 za skonstruowanie noktowizora cyfrowego. Uczestniczył w Międzynarodowym Konkursie Europejskiej Agencji Kosmicznej CanSat 2023/2024, którego głównym celem było zbudowanie przez zespół sondy badawczej o rozmiarach 66 x 115 mm, która miała zostać wystrzelona na ok. 2 km w powietrze. W projekcie odpowiedzialny był za komunikacje radiową, system spadochronu oraz projekt 3D łazika. Zespół Kordiana doszedł do trzeciego z czterech etapów.

Kordian jest teraz na ostatnim etapie konkursu stypendialnego Queen Hedvig Scholarship, dzięki któremu ma szanse na wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Wcześniejszy etap rekrutacji polegał na wywiadzie w języku angielskim z komisją stypendialną. Całość była transmitowana na żywo. Natomiast ostatni etap polega na zbieraniu głosów publiczności, które stanowią ¼ końcowej oceny. Tym samym im więcej głosów, tym większa szansa. Głosowanie trwa do 9 czerwca.

Głosować można TUTAJ.

Queen Hedvig Scholarship to międzynarodowy program stypendialny, skierowany do wybitnych uczniów szkół średnich. Celem stypendium jest organizacja tygodniowego wyjazdu do Doliny Krzemowej w USA. Podczas wyjazdu w dniach 21-29 września br. stypendyści będą mieli okazję odwiedzić Uniwersytety: Stanford University i UC Berkeley, SRI International oraz prestiżowe korporacje amerykańskie np. Meta, a także odwiedzić takie miasta, jak San Francisco, Oakland czy Cupertino. Poza wyjątkowymi miejscami zorganizowane będą spotkania z wybitnymi naukowcami oraz liderami wiodących firm. Dodatkowo stypendyści doświadczą amerykańskiej kultury oraz społeczności studenckiej.

A poniżej film z zapisu wywiadu, jaki udzielił w poprzednim etapie konkursu.Czytaj też: Aby wakacje były bezpieczne. Uczniowie Elektryka z Radomska wzięli udział w akcji profilaktycznej

Exit mobile version