Liga Szóstek ze stowarzyszeniem Perspektywy

W niedzielę, 7 listopada, w Radomsku odbył się turniej Liga Szóstek z perspektywami. Gra była zacięta, jednak najlepszą drużyną okazała się Victoria Strzałków.

Turniej honorowym patronatem objął wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra, gościem specjalnym był wójt gminy Radomsko Roman Radczyc.


Do tej pory pojedyncze grupki ludzi organizowały się samodzielnie bez większego planu, spontanicznie i nieregularnie. Warto by było uporządkować te działania co zachęci ludzi do systematycznej gry w piłkę. Liga Szóstek będzie zorganizowana dla grup osób, które utworzą drużyny w celu poprawy kondycji fizycznej i podtrzymania więzi społecznych. Będzie pięć sześcioosobowych drużyn złożonych z ludzi, którzy są pracownikami, ojcami rodzin, przedsiębiorcami, którzy potrzebują wysiłku fizycznego dla odreagowania stresu po codziennych obowiązkach – mówił Artur Waloszczyk, prezes Stowarzyszenia Perspektywy.

Działania realizowane są w ramach Programu Mikrogranty w Łódzkiem 2021-2023 przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS, a finansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030. Treningi piłkarskie zaplanowane są na każdy wtorek o godzinie 20:30 w Powiatowej Hali SportowejExit mobile version