Młodzi zapaśnicy z UKS Radomsko zdobyli 4 medale w I rzucie Radomskiej Ligi Zapaśniczej Dzieci i Młodzieży

W sobotę, 18 maja, w Radomiu odbył się I rzut Radomskiej Ligi Zapaśniczej Dzieci i Młodzieży. Młodzi sportowcy z UKS Zapaśnik Radomsko wracają z zawodów z czterema medalami na koncie.

W ośmioosobowej reprezentacji najlepiej spisał się Szymon Młynarczyk, który bezapelacyjnie wygrał cztery pojedynki i zgarnął złoty medal w kategorii do 41 kg. Bliski zdobycia medalu w tej samej wadze był Maksymiak Kluz, który po dobrej walce o brąz ostatecznie uplasował się tuż za podium.

Z brązowymi medalami wracają Bartosz Płomiński w kat. 35 kg oraz Konrad Zawisza w kat. 44 kg. Natomiast najmłodszy, startujący w grupie dzieci Wiktor Nems (kat. 38 kg), zaprezentował się bardzo dobrze w swoim pierwszym, poważnym starcie. Pokonał swoich przeciwników i zdobył złoty medal.

W zawodach wzięło udział w sumie 173 zawodników z 13 klubów z całej Polski.