PulsRadomska.pl

Nowy wiadukt na A1 oddany do użytku

To bardzo dobra wiadomość dla kierowców. Dzisiaj został oddany do użytku wiadukt na drodze wojewódzkiej 484, na trasie Bełchatów – Kamieńsk.

Obiekt jest częścią powstającego węzła „Kamieńsk”. Przekazanie go do użytkowania znacznie poprawi komunikację w tym miejscu.Dzięki wiaduktowi kierowcy jadący Kamieńska do Bełchatowa (lub w przeciwnym kierunku) przejadą nad budową bez konieczności pokonywania ronda, a więc bez długiego oczekiwania. Również jadący budowaną autostradą, będą dzięki temu mogli płynniej pokonać skrzyżowanie obu tras. Wiadukt pozwoli też wygodnie i bezpiecznie pokonywać budowę pieszym, ponieważ został on wyposażony w chodnik. Wcześniej było to bardzo trudne – mówi Maciej Zalewski, Główny Specjalista ds. Komunikacji łódzkiego oddziału GDDKiA.


Prace na budowanej autostradzie A1 przebiegają zgodnie z harmonogramem. Ze względu na warunki pogodowe, wykonawca z małym opóźnieniem rozpoczął prace przy nawierzchni betonowej. Wiadukty, które powstają nad budowaną autostradą A1 na drogach poprzecznych, są zaawansowane w 80-85%, co znaczenie upłynnia jazdę okolicznym mieszkańcom i pozwala bezpiecznie przemieszczać się nad budowaną autostradą.


Exit mobile version