MEBIN

Nowy wiadukt na A1 oddany do użytku

Jubiler Ako

To bardzo dobra wiadomość dla kierowców. Dzisiaj został oddany do użytku wiadukt na drodze wojewódzkiej 484, na trasie Bełchatów – Kamieńsk.

Obiekt jest częścią powstającego węzła „Kamieńsk”. Przekazanie go do użytkowania znacznie poprawi komunikację w tym miejscu.Dzięki wiaduktowi kierowcy jadący Kamieńska do Bełchatowa (lub w przeciwnym kierunku) przejadą nad budową bez konieczności pokonywania ronda, a więc bez długiego oczekiwania. Również jadący budowaną autostradą, będą dzięki temu mogli płynniej pokonać skrzyżowanie obu tras. Wiadukt pozwoli też wygodnie i bezpiecznie pokonywać budowę pieszym, ponieważ został on wyposażony w chodnik. Wcześniej było to bardzo trudne – mówi Maciej Zalewski, Główny Specjalista ds. Komunikacji łódzkiego oddziału GDDKiA.


Prace na budowanej autostradzie A1 przebiegają zgodnie z harmonogramem. Ze względu na warunki pogodowe, wykonawca z małym opóźnieniem rozpoczął prace przy nawierzchni betonowej. Wiadukty, które powstają nad budowaną autostradą A1 na drogach poprzecznych, są zaawansowane w 80-85%, co znaczenie upłynnia jazdę okolicznym mieszkańcom i pozwala bezpiecznie przemieszczać się nad budowaną autostradą.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Warto dodać, że od strony zachodniej jest tylko jeden pas ruchu gdyż nie ma nawet usypanej skarpy pod pas dla kierunku przeciwnego. W związku z tym zjeżdżając z wiaduktu w kierunku Kaliska mamy ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną (niespodzianka).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW