Powiat pozyskał pieniądze na remonty przejść dla pieszych

Powiat Radomszczański pozyskał rządowe dofinansowanie – 460 000 złotych na przebudowę kolejnych pięciu przejść dla pieszych.

Inwestycje znacznie poprawią bezpieczeństwo pieszych użytkowników dróg – zapewnia starosta Beata Pokora.

W lipcu powiat uzyskał dofinansowanie w wysokości 80. procent kosztów przebudowy siedmiu istniejących już przejść oraz budowy jednego nowego przejścia dla pieszych (przebudowa dwóch przejść w Kocierzowach, po jednym w Kletni, Strzałkowie, Orzechowie, Gidlach i Pławnie oraz budowa przejścia przez ul. Piastowską w Radomsku w rejonie ul. Łokietka). Prace w celu realizacji tych inwestycji już trwają. Koszt zadania przekracza milion złotych.

To jeszcze nie wszystko, bo w dodatkowym naborze ogłoszonym w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zarząd powiatu wnioskował o dofinansowanie przebudowy następnych pięciu przejść dla pieszych.

Właśnie nadeszła dobra informacja z Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. Wszystkie zgłoszone zadania otrzymają wsparcie z RFRD jeszcze w tym roku. Dofinansowanie w wysokości 80 procent kosztów zadań przyznane zostało na przebudowę:

  • przejścia dla pieszych na drodze powiatowej nr 3934E w Kobielach Wielkich (ul. Szkolna), szacunkowa wartość zadania 127 000 zł;
  • przejścia dla pieszych na drodze powiatowej nr 3923E, ul Leśna w Kodrębie, szacunkowa wartość zadania 117 000 zł;
  • przejścia dla pieszych na drodze powiatowej nr 1921E w Lgocie Wielkiej (ul. Szkolna), szacunkowa wartość zadania 117 000 zł;
  • przejścia dla pieszych na drodze powiatowej nr 3922E we wsi Wąglin, szacunkowa wartość zadania 117 000 zł;

przejścia dla pieszych na drodze powiatowej nr 3923E we wsi Zapolice, szacunkowa wartość zadania 97 000 zł.


Czytaj też: Weź pieniądze i załóż własną firmę

Exit mobile version