WIOSNA Z POEZJĄ

Reklama

W Specjalnym Ośrodku Szkolno  –  Wychowawczym w Radomsku odbyła się II edycja Międzyszkolnego Integracyjnego Konkursu Recytatorskiego ph. ,,Wiosna z poezją”. Na zaproszenie placówki odpowiedzieli uczniowie klas I-III z radomszczańskich publicznych szkół podstawowych.

– Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Dorota Gellner i Władysław Broniewski to autorzy, których utwory były najchętniej prezentowane podczas konkursu – zauważają Joanna Dratwa i Małgorzata Piotrowska, nauczycielki SOSW, które imprezę przygotowały.

Młodzi artyści z wielkim przejęciem prezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Zwycięzców wyłoniło jury, w skład którego wchodzili: Anita Pawlak – Zygma, Renata Barwaśna – Kowalczyk oraz Adam Poteralski. Łącznie w konkursie wzięło udział 22 uczniów.

Laureatami tegorocznej jego edycji zostali: 

I miejsce:

  1. Julia Pietras PSP nr 1
  2. Lena Król PSP nr 4
  3. Anna Chrzanowska SOSW

II miejsce:

  1. Hanna Dratwa PSP nr 5
  2. Zuzanna Nowak PSP nr 9
  3. Jakub Zarychta PSP nr 3

III miejsce:

      1.Oliwia Siwek PSP nr 9

  1. Maja Wawrzyńczak PSP nr 4

      3.Katarzyna Pluta PSP nr 6

Kiedy nagrody i dyplomy trafiły do zwycięzców przyszedł czas na udział w warsztatach plastyczno-ruchowych, przeprowadzonych Beatę Michałek i Ewę Kotlicką.

Zwieńczeniem tegorocznej edycji „Wiosny z Poezją” był występ I Gromady Zuchów „Dębowe Królestwo”, której opiekunem jest Pola Raczek. W wykonaniu zuchów uczestnicy wydarzenia usłyszeli m.in. ,,Nie lękaj się” oraz ,,Zając, poziomka i brzdąc”.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida oraz iOS w sklepach Google Play i App Store.
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD