4 tytuły mistrzów Polski, 3 wicemistrzów oraz 2 brązy – to dorobek ZKS-u Radomsko z mistrzostw w Gomulinie

Czterech mistrzów Polski szkół podstawowych, trzech wicemistrzów oraz dwa brązowe medale to dorobek zawodników ZKS Radomsko po ostatnich Mistrzostwach Polski szkół podstawowych w Gomulinie.

Mistrzostwa Polski w Gomulinie odbywały się w dniach 24-25 maja. Zawody dla zapaśniczego klubu z Radomska można zaliczyć do tych bardzo udanych. Rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych U-11 oraz U-14.

W młodszej kategorii klub zajął pierwsze miejsce wyprzedzając na podium RCSZ Olimpijczyk Radom oraz LUKS ATHLETIC Wola Krzysztoporska. Młodzi sportowcy z Radomska zdobyli w niej 3 złote, 2 srebrne oraz 3 brązowe krążki.

W starszej kategorii ZKS zajął siódmą lokatę, pomimo tego przedstawiciele klubu start uważają za udany. A to z tego względu iż wszyscy startujący chłopcy są rocznikami młodszymi w tej grupie wiekowej i dopiero zdobywają doświadczenie. ZKS zdobył w tej kategorii 1 złoty medal oraz 1 srebrny. Tu na wyróżnienie zasługują Iwo Kubanik oraz Kacper Nowicki, którzy uplasowali się na podium.