Dwa tytuły Mistrzów Polski wędrują do zapaśników radomszczańskiego UKS

Reklama

W piątek oraz sobotę (24-25 maja) w Gomulinie rywalizowali zapaśnicy będący jednocześnie uczniami szkół podstawowych. Na zawody udała się 10-osobowa reprezentacja radomszczańskiego UKS-u, spośród której aż 8 zdobyło medale.


Desygnowani przez naszych trenerów na zawody zawodnicy spisali się bardzo dobrze, potwierdzając, że szkolenie przynosi zakładane przed sezonem efekty. Bardzo cieszą nas prezentowane umiejętności. Wyniki naszych zawodników potwierdzają dobrą pracę treningową opiekunów naszych zawodników Konrada Terki i asystującego Dawida Stefaniaka – mówi wiceprezes ds. sportu Mirosław Szyler.

Po raz kolejny poziom wyszkolenia i cały zespół cech decydujących o sukcesach na macie potwierdził Szymon Młynarczyk. Bezapelacyjnie zwyciężył kategorię do 41 kg podtrzymując serię sukcesów.

Kolejnym zawodnikiem, którego wynik i postawa bardzo ucieszyły klub jest startujący w wadze do 62 kg Wiktor Kotlicki. Przeszedł zdecydowanie przez eliminacje, by w finale zwyciężyć swojego odwiecznego rywala z Radomia. Tym samym zrewanżował się mu za ubiegłotygodniową porażkę podczas I Rzutu Radomskiej Ligi Zapaśniczej i został Mistrzem Polski Szkół Podstawowych.

Zawodnicy UKS “Zapaśnik” zdobyli podczas rozgrywanych w Gomulinie zawodów 2 tytuły mistrzowskie, zajmując jednocześnie wysokie trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej – ustąpili tylko RCSZ „Olimpijczyk” Radom oraz PTC Pabianice.

Mistrzami Polski zostali:

  • Szymon Młynarczyk – w kat. 41 kg,
  • Wiktor Kotlicki – w kat. 62 kg.

Indywidualnie zawodnicy osiągali wyniki:

Kat. wiekowa U14:
Kat. wagowa 35 kg:

  • Bartosz Płomiński – medal brązowy,
  • Igor Masiarek – medal brązowy,

Kat. 41 kg:

  • Szymon Młynarczyk – medal złoty, Mistrz Polski,
  • Maksymilian Kluz – medal brązowy.

Kat. 44 kg: Konrad Zawisza – VII m.

Kat. 57 kg: Kazimierz Gurazda – V m.

Kat. 62 kg: Wiktor Kotlicki – medal złoty, Mistrz Polski.

Równolegle do Mistrzostw Polski odbywały się zawody w mini-zapasach, w których brali udział młodsi zawodnicy. Z bardzo dobrej strony pokazali się Wiktor Nems, Adam Maszczyk oraz Maciej Łukasik, którzy zdobyli srebrne medale.

Kat. wiekowa U11:

  • Wiktor Nems – medal srebrny w kat. 40 kg,
  • Adam Maszczyk – medal srebrny w kat. 48 kg,
  • Maciej Łukasik – medal srebrny w kat. 64 kg.


Czytaj też: Bądź bezpieczny na rowerze

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD