KONKURS HISTORYCZNY O KWP ROZSTRZYGNIĘTY

W rocznicę urodzin twórcy Konspiracyjnego Wojska Polskiego – gen. Stanisława Sojczyńskiego ps. „Warszyc”, w Muzeum Regionalnym w Radomsku odbył się „Konkurs wiedzy o Armii Krajowej i Konspiracyjnym Wojsku Polskim w Radomszczańskiem”.
Przeprowadzony konkurs historyczny przeznaczony był dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Dotyczył zagadnień z historii Konspiracyjnego Wojska Polskiego z wyeksponowaniem postaci Stanisława Sojczyńskiego ps. „Warszyc”, jako żołnierza AK, a następnie twórcy i dowódcy KWP.
Wiedzę sprawdziło 16 młodych ludzi, będących na co dzień uczniami szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie musieli rozwiązać test składający się m.in. z pytań zamkniętych i monograficznych.
Po sprawdzeniu testu przez jury okazało się, iż najlepiej wypadli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku. To do niech należały dwa pierwsze miejsca.
I tak: I miejsce zdobył Sebastian Nita (ZSP nr 1), II – Radosław Kłobucki (ZSP nr 1), III natomiast Karina Kowalczyk z Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku.