100-lecie PSP 4 w Radomsku: Czytanie Mistrza Reymonta

Reklama

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Radomsku kontynuuje świętowanie 100-lecia istnienia Reymontówki na Bugaju. Społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi czytali fragmenty utworów Władysława Reymonta – „Chłopów”, „Komediantki” i „Ziemi obiecanej”.


Z okazji 100-lecia “Reymontówki” w Radomsku przez cały rok w szkole odbywa się szereg interesujących wydarzeń. W środę, 23 listopada zaproszeni goście w ramach wydarzenia ph. „Czytanie z Mistrzem” wspólnie czytali fragmenty utworów Władysława Reymonta, patrona szkoły – „Chłopów”, „Komediantki” i „Ziemi obiecanej”, w celu przypomnienia dorobku pisarza.

– Dzisiejsze spotkanie jest jednym z wielu związanych z jubileuszem szkoły. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa przybliży postać noblisty wywodzącego się z bezpośredniej okolicy Radomska – mówiła Izabela Iwanowicz, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4.

We wspólnej lekturze fragmentów prozy Noblisty uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz miasta i powiatu, szkół i miejskich placówek kultury – MDK, MBP, Muzeum Regionalnego, a także uczniowie i absolwenci, przyjaciele szkoły oraz goście specjalni – aktorki Dominika Szwed i Anna Rakowska.

Na 8 grudnia zaplanowano galę wieńczącą cykl jubileuszowych imprez w „Reymontówce”.


Czytaj też: Uczniowie Elektryka w Radomsku uczcili Rok Polskiego Romantyzmu

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD