Akcja „Zielone Radomsko”. Odbierz darmową sadzonkę drzewa i zasadź w swoim ogrodzie

Reklama

Już niedługo odbędzie się kolejna akcja ph. “Zielone Radomsko”, w ramach której będzie można za darmo otrzymać sadzonki drzew do posadzenia w granicach miasta.


Akcja organizowana przez urząd miasta oraz Nadleśnictwo Radomsko ma zachęcić mieszkańców do sadzenia drzew na swoich posesjach, co ma przyczynić się do zwiększenia liczby drzew w całym mieście.

Termin: 31 marca (piątek) od godz. 9.00 do 17.00 oraz  1 kwietnia (sobota) od 9.00 do 12.00.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców tym razem na zaplecze ul. Reymonta, gdzie przy altance będziemy rozdawać darmowe sadzonki popularnych drzew, jak jodły, świerki, sosny, dęby, brzozy, modrzewie czy buki – zachęca naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami Marzanna Proszowska.

Sadzonki przygotowane przez Nadleśnictwo Radomsko będą miały różne wysokości w zależności od gatunku i wieku drzewka – od kilkunastu centymetrów do ok. 180 cm.

Akcja Zielone Radomsko każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem radomszczan. W ubiegłym roku rozdano prawie 6,5 tysiąca darmowych drzewek. Największym zainteresowaniem cieszyły się sadzonki sosny zwyczajnej, których odebrano aż 1500 sztuk.


Czytaj też: Uwaga! Zmiany w kursowaniu linii komunikacji miejskiej spowodowane remontem ul. Krasickiego w Radomsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD