14 OSÓB EWAKUOWANYCH. URATOWAŁA ICH CZUJKA TLENKU WĘGLA

Reklama

O ogromnym szczęściu mogą mówić mieszkańcy jednej z kamienic przy ul. Reymonta w Radomsku. W obiekcie ulatniał się tlenek węgla. Gdyby nie zamontowana tam czujka czadu, mieszkańcy budynku mogliby zginąć.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 11 grudnia 2017 r. przed godz. 23. – Otrzymaliśmy informację o zadziałaniu czujki w jednym z mieszkań na drugim piętrze kamienicy przy ul. Reymonta. Okazało się, że zostało tam przekroczone stężenie tlenku węgla. W kolejnym mieszkaniu stężenie było jeszcze większe. W związku z tym strażacy podjęli decyzję o natychmiastowej ewakuacji 14 osób. Wszyscy zostali przebadani. U dwóch osób stwierdzono przekroczenie norm stężenia tlenku węgla. Została wezwana karetka pogotowia. Osoby te nie wymagały jednak hospitalizacji. Strażacy przewietrzyli wszystkie mieszkania, po czym ponownie sprawdzili stężenie tlenku węgla. Wszyscy mieszkańcy mogli powrócić do swoich mieszkań – mówi rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Radomsku Artur Bartosik.

Artur Bartosik podkreśla, że gdyby w mieszkaniu nie znajdowała się czujka tlenku węgla, mogłoby dojść do tragedii. – Do ulatniania się czadu doszło późnym wieczorem, gdy mieszkańcy kładli się spać. Gdyby nie zadziałała czujka, niektóre z tych osób mogłyby się nie obudzić – mówi Artur Bartosik.

Przyczyną ulatniania się czadu był zły stan techniczny przewodów kominowych.

Strażacy apelują o zaopatrywanie się w czujki tlenku węgla. Urządzenia te można wygrać w ogłoszonym właśnie przez komendę PSP w Radomsku konkursie. O szczegółach konkursu można przeczytać TUTAJ

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD