18-LATEK ODPOWIE ZA ROZPIJANIE NIELETNICH

Reklama

Dzięki dociekliwości policjanta prowadzącego postępowanie w sprawie uszkodzenia lustra drogowego przy ulicy Wyszyńskiego w Radomsku wyszło na jaw inne niewłaściwe zachowanie 18-letniego radomszczanina.

Zawiadomienie w sprawie uszkodzenia znaku drogowego wpłynęło do komendy pod koniec kwietnia bieżącego roku. Straty oszacowano na ponad 500 złotych. Skrupulatność policjanta pozwoliła na wytypowanie sprawcy, a następnie na postawienie mu zarzutów. Podczas przesłuchania 18-latek przyznał się do uszkodzenia znaku drogowego oraz do rozpijania swoich młodszych trzech kolegów i koleżanki.

– Wspomniani nastolatkowie to mieszkańcy Radomska w wieku 17 i 16 lat. Okazało się, że sprawca od kilku miesięcy umawiał się ze znajomymi, wcześniej kupował alkohol i razem go spożywali. Każdy z pijących partycypował w kosztach związanych z zakupem wódki. W kwestii zniszczenia znaku drogowego 18 latek stwierdził, że rzucił kamieniem w lustro, ponieważ był zdenerwowany na swoją dziewczynę i w taki sposób chciał wyładować swoją złość. Za akt wandalizmu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – mówi rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Wlazłowska.

Osoba rozpijająca małoletniego, poprzez dostarczanie mu napoju alkoholowego, ułatwianie jego spożywania lub nakłaniająca do spożywania alkoholu podlega karze grzywny, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD