Magdalena Spólnicka

2 tony tytoniu ukryte w busie. Wywęszył je Ares

Funkcjonariusze łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej i CBŚP w trakcie wspólnych działań przejęli prawie 2 tony kontrabandy na terenie Radomska. Ares, pies służbowy KAS wsparł działania kontrolne w zaparkowanym aucie, gdzie ukryte było 131 worków z nielegalnym tytoniem. Gdyby przejęty tytoń trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby prawie 2 mln złotych.


Auto dostawcze stało, bez kierowcy na jednym z parkingów w Radomsku. Funkcjonariusze przystąpili do działań. Ares, pies służbowy łódzkiej KAS zaznaczył część ładunkową samochodu ciężarowego, w której znajdowały się wyroby tytoniowe.

Funkcjonariusze KAS i CBŚP po rozmowie z właścicielem auta i otworzeniu przestrzeni ładunkowej wykryli, że jest ona wypełniona kontrabandą. Znaleziono 131 worków wypełnionych tytoniem bez polskich znaków akcyzy, które ważyły niemal 2 tony.

Według  wstępnych szacunków funkcjonariuszy, wartość zabezpieczonego tytoniu to niemal 1,5 mln. złotych, a gdyby tytoń trafił na rynek, straty podatkowe Skarbu Państwa mogłyby wynieść nawet 2 mln złotych.

Za przechowywanie i obrót nielegalnymi wyrobami tytoniowymi, grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności nawet do lat trzech.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD